Sur çocuk festivali uçurtma şenliğiyle son buldu

  • 18:56 11 Haziran 2019
  • Çocuk
DİYARBAKIR - Sur Çocuk Festivali ÇandAmed deneme sahnesinde düzenlenen gösteri sonrası Kırklar Dağı’nda düzenlenen uçurtma şenliği ile sona erdi. 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Sur Belediyesi, Diyarbakır Ticaret Odası, Önce Çocuklar Derneği, Lotus Genç Alan Derneği, Çocukça Çocuk Çalışmaları Derneği, Ekoloji Derneği, DSM, Med-Der, Laleş Sanat Evi, Amidar Kültür ve Sanat Topluluğu, ZimZim ve Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği’nin de desteği ile yapılan “Sur Çocuk Festivali” son gününde çeşitli etkinliklerle sona erdi. Rengarenk Umutlar Derneği tarafından düzenlenen söyleşi ve okuma etkinliği ardından çocuklar Kırklar Dağı’nda uçurtma şenliğine katıldı. 300’e yakın çocuğun katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. 
 
'5 gün de olsa çocuklar çok eğlendi'
 
Çocuklarıyla Festivale katılan Berrin Dinar, gerçekleştirilen festivale çocukların ihtiyacı olduğunu kaydederek, 5 gün de olsa çocukların çok eğlendiğini ve oyun ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. 
 
Sevim Özgezer ise bu tür etkinliklerin süreklileştirilmesi gerektiğinin altını çizerek, "Bu tür etkinlikler hem çocukları mutlu ediyor hem de çocukları bir araya getirerek yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlıyor” dedi. 
 
Uçurtma uçuran çocukların renkli görüntüleri eşliğinde festival sona erdi.