Sri Lanka’da yaşamını yitirenlerin sayısı 200’ü geçti

  • 16:32 21 Nisan 2019
  • Dünya
HABER MERKEZİ - Sri Lanka'da meydana gelen 8 ayrı patlamada yaşamını yitirenlerin sayısı yeni bilançoya göre 200’ü geçti. 
 
Güney Asya'da bulunan ada ülkesi Sri Lanka'da, Paskalya ayinlerinin yapıldığı sırada düzenlenen 8 bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 200’ü geçti. 3 Kilise ve 3 otele düzenlenen saldırıların ardından 2 yeni patlama daha meydana geldi.
 
Yeni bilançoya göre en az 207 kişi yaşamını yitirdi, yüzlerce kişi yaralandı. Başbakan Ranil Wickremesinghe, saldırılardan sonra acil güvenlik konseyini topladı. Başbakan, saldırıları kınayarak, “Tüm Sri Lankalıları birlik olmaya” çağırdı.
 
Sokağa çıkma yasağı 
 
Savunma Bakanlığı, belirsiz bir tarihe kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Daha önceki bir açıklamada sokağa çıkma yasağının 12 saat süreceği belirtilmişti.
 
Pazartesi ve Salı günleri tüm okullar kapalı kalacak. Sosyal ağlar da, “yalan haberlere karşı mücadele” adı altında bloke edildi. Saldırıları henüz üstlenen olmadı. Başkentte bir evde yapılan aramada 7 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.