Çocuğu cinsel istismara maruz bırakan ve katleden 6 kişi ceza aldı

  • 15:39 10 Haziran 2019
  • Dünya
HABER MERKEZİ - Hindistan’da 4’ü polis 6 kişi, bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakıp katletmekten ceza aldı. 
 
Hindistan’da 2018 yılının Ocak ayında 8 yaşındaki bir çocuğun cenazesi, Kathua kenti yakınlarda bulunmuştu. Daha sonra yapılan araştırma sonucunda çocuğun tecavüze maruz bırakılarak katledildiği ortaya çıkmıştı. Çocuğun katledilmesine ilişkin yapılan soruşturma kapsamında 4’ü polis biri de memur olan toplamda 8 kişi gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.  
 
Açılan dava sonucunda görülen karar duruşmasına çocuğun ailesi katılmazken, sanık avukatı davanın “ikinci derece kanıtlara” dayandığını öne sürmüş ve müvekkilleri için en hafif cezayı istemişti. 
 
Duruşmada çıkan karara göre, yargılananlardan biri beraat ederken, bir kişi ise reşit olmadığı gerekçesiyle çocuk mahkemesinde yargılanacak. 
 
Diğer faillerin cezalarının ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor. 
 
BBC’ye konuşan çocuğun annesi, “Kızımın yüzü hala gözlerimin önünde ve acı beni terk etmiyor. Onun yaşındaki çocukların çevremde oynadıklarını görünce kalbim sızlıyor” dedi. 
 
Ailenin avukatı ise, “Bu anayasal düzeyde bir zafer. Tüm ülke dini bağlardan bağımsız olarak bu dava için mücadele verdi” diye konuştu.