İstismar ihbarları 4 yıl boyunca okunmadı

  • 13:40 16 Temmuz 2019
  • Dünya
HABER MERKEZİ - Colorado İnsan Hizmetleri Departmanı, ‘çocuk istismarı ve ihmalinin’ bildirildiği bir e-posta adresini değiştirdiğinde, eski adres devre dışı bırakılmadı. Hata 4 yıl sonra fark edildi.
 
ABD’nin Colorado eyaletinde çocuk istismarını önlemek amacıyla oluşturulmuş bir sistemde gerçekleşen bir ihmal 4 yıl sonra fark edildi. NY Times’in haberine göre sorun, 2015 yılında Colorado'da şüpheli vakaları bildirmek için eyalet çapında bir telefon ve e-posta yardım hattı oluşturduktan kısa bir süre sonra başladı. İnsan Kaynakları Bakanlığı, bir e-posta hesabı oluşturdu ve daha sonra görünüşte küçük bir değişiklik yaptı. Yeni adres halka duyurulsa da, eski adrese gönderilen iletiler bir gelen kutusuna indi. Sistemdeki hata Mayıs ayında fark edildiğinde eski e-posta kutusuna 104 ihmal ve istismar vakası bildirimi geldiği görüldü.
 
Bölüm yöneticisi Minna Castillo-Cohen, KCNC TV'ye söyledi. Ancak personeli, acil eylemi garanti eden beş kişi de dahil olmak üzere, istismar veya ihmalle ilgili 104 e-posta buldu.