Avustralya’da erkek şiddeti: Bir kadın katledildi, bir kadın yaralandı

  • 16:25 14 Ağustos 2019
  • Dünya
HABER MERKEZİ - Sydney’de Mert Ney isimli erkek, bir kadını katletti, bir kadını da yaraladı. Fail erkek, çevredekilere de saldırırken yakalandı.
 
Avustralya’nın Sydney kentinde dün Mert Ney isimli erkek, bir kadını yaraladı, bir kadını ise katletti. Fail erkek, çevredekilere de saldırmaya çalışırken yakalandı. Sydney Emniyet Müdürü Mick Fuller bu sabah düzenlediği basın toplantısında, 20 yaşındaki faille ilgili bilgi verdi. Mick, failin bir kadını öldürdüğünü,  bir kadını da yaraladığını kaydederken, Mert Ney’in “daha fazla insanı öldürmek için” sokağa çıktığını belirtti. Mert’in “hırsızlık ve çevresine tahribat” gibi suçlar işlediği bilgisini paylaşan Mick, Mert’in ailesinin, polise çocuklarının kayıp olduğu ihbarında bulunduğunu aktardı.
 
Polis, üzerinde, Mart'ta Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen ve 51 kişinin yaşamını yitirdiği cami saldırılarıyla ilgili görüntülerin yer aldığı bir flaş bellek bulunan Mert’in, “herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı olduğunu” düşünmüyor.  Sydney Emniyet Müdürü Mick, bu konudaki soruları yanıtlarken “Terörizme işaret eden bazı bilgiler bulduk ama flaş bellekte bazı görüntülerin olması dünkü yaşananların bir terör saldırısı olduğunu söylememiz için yeterli değil. Yine de bu kaygı verici ve araştıracağız” dedi.
 
Elindeki suç aletiyle bir arabanın üzerine çıkarak "Allah-ü Ekber" diye bağırdığı duyulan Mert’i, olay yerindeki bazı kişiler ellerindeki sandalyeler ve süt şişesi kasalarıyla durdurmuştu.