Rusya’da erkek şiddeti: Bir kadın katledildi

  • 08:37 11 Kasım 2019
  • Dünya
HABER MERKEZİ - Rusya’nın tanınmış tarihçilerinden Oleg Sokolov, arkadaşı Anastasia Yeşçenko'yu katletti. Failin, önceki gece St. Petersburg’da delilleri yok etmeye çalışırken yakalandığı belirtildi.
 
Rusya’nın en tanınmış tarihçilerinden Napolyon uzmanı Oleg Sokolov, arkadaşı ve meslektaşı Anastasia Yeşçenko’yu katletti. Önceki gün gözaltına alınan Oleg Sokolov, polis sorgusunda Anastasia’yı katlettiğini itiraf ederken, kadının cenazesini yok ettikten sonra Napolyon kılığında kamuoyu önünde intihar edeceğini söyledi.
 
Anastasia’nın katledilmesi, önceki gece ortaya çıktı. Bir kişinin Moika Nehri’ne düştüğü ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, faili bir cenazeye ait parçaları nehre atmaya çalışırken yakaladı. Bunun üzerine fail Oleg Sokolov’un evine giden polis, Anastasia’nın parçalanmış cenazesini buldu.
 
Anastasia Yeşçenko, Oleg Sokolov’la birlikte birçok kitaba imza atmıştı. Fransız tarihi üzerine çalışan iki tarihçi, dönem kostümlerine olan ilgileriyle de tanınıyordu. Fail Oleg Sokolov, Napolyon kostümüyle birçok kez poz vermişti.