Cinsel saldırı davası için duruşmaya giderken failin saldırısına uğradı

  • 12:04 5 Aralık 2019
  • Dünya
HABER MERKEZİ - Hindistan’da bir kadın, cinsel saldırı davası için duruşmaya giderken failin saldırısına uğradı. Tedavi altına alınan kadının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 
 
Hindistan'da kitlesel eylemlerle protesto edilen Priyanka Reddy'ye tecavüz edilip işkence edilerek katledilmesinden kısa bir süre sonra tecavüze maruz kalan bir kadın tecavüz faili erkek tarafından saldırıya maruz kaldı. Uttar Pradeş eyaletinde tecavüze uğrayan ve failleri geçtiğimiz mart ayında mahkemeye veren kadın, davanın duruşması için yerel mahkemeye gitmek üzere yola çıktığında, aralarında tecavüz faillerinden bir erkeğin de olduğu bir grubun saldırısına uğradı.
 
Vücudunda yüzde 60 ile 70 oranında yanık tespit edilen kadının tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığı ve durumunun kritik olduğu öğrenildi. Yaşanan saldırı sonucunda ise polis, aralarında tecavüz failinin de olduğu 3 kişiyi gözaltına aldı. Saldırıyla bağlantılı olduğu tespit edilen iki kişi ise aranıyor. 
 
Saldırıya uğrayan kadın, kendisiyle aynı köyden olan iki kişinin tecavüzüne uğramıştı. Faillerin ayrıca tecavüz görüntülerini kaydettiği de belirlenmişti. Faillerden biri daha önce yakalandığı halde kefaletle serbest bırakılmış, diğer fail ise polis tarafından aranıyordu.