James Franco'nun 5 kadına cinsel saldırıda bulunduğu açıklandı

  • 12:41 13 Ocak 2018
  • Dünya

 

HABER MERKEZİ - ABD'de 5 kadın aktör James Franco tarafından tacizine maruz bırakıldıklarını açıkladı. 
 
Hollywood'da Oscar ödüllü yapımcı Harvey Weinstein'ın birçok kadın oyuncuyu cinsel tacize maruz bıraktığının ortaya çıkması ile başlayan cinsel taciz ifşalarına bir yenisi daha eklendi. Sinema ve televizyon dünyasına Freaks and Geeks dizisiyle adım atan ve pek çok başarılı yapıma imza atan dünyaca ünlü ABD'li aktör James Franco da taciz iddialarıyla gündeme geldi. 
 
Ödül aldıktan sonra cinsel taciz açıklandı
 
Kadınlara yönelik cinsel saldırı protesto edildiği 75. Altın Küre Ödül Töreni'ne damga vuran 'kadınlara yönelik cinsel istismarın protestosu' ve hemen herkesin siyah giydiği gecede, James Franco, Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu ödülünü aldıktan sonra beş kadın, 39 yaşındaki oyuncunun kendilerini tacize maruz bıraktığını açıkladı. 
 
Los Angeles Times Gazetesi'ne konuşan 23 yaşındaki aktris Violet Paley ve Franco'nun şuanda kapalı olan oyunculuk okulu Studio 4'ten dört kadın öğrencisi Altın Küre ödüllü ve Oscar adayı James Franco'nun kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu kaydetti.
 
Bu kadınlardan biri olan 26 yaşındaki Sarah Tither- Kaplan, Twitter hesabında, "1Hey James Fanco, Altın Küre'de taktığın 'Time's up rozeti iyiydi. Birkaç hafta önce günlük 100 dolara iki filminde tamamen çıplak sahnelerde oynamamın kontrat imzaladığım için sömürü olmadığını söylediğini hatırladın mı? Bunun için de artık zaman doldu" paylaşımını yaparak James Franco'nun Altın Küre kazanmasına tepki gösterdi.
 
James Franco, ödül töreninde cinsel saldırıya maruz bırakılan kadınlarla dayanışmak için siyah giyinmiş ve "Time's Up" (zaman doldu) rozeti takmıştı.
 
Cinsel taciz iddialarının ardından aktör, Stephen Colbert'in sunucusu olduğu 'The Late Show with Stephen Colbert' televizyon programında suçlamaları reddetti ve avukatları aracılığıyla işlem başlattığını açıkladı. New York Times ise James Franco'nun katılacağı bir etkinliği iptal etti.