Dalaman’da devam eden orman yangını için 34 ev boşaltıldı

  • 11:11 11 Temmuz 2019
  • Ekoloji
MUĞLA - Dalaman’da çıkan ve Fethiye’ye sıçrayan orman yangını 18 saat sonra kontrol altına alınabildi. Halen geniş bir alanda etkisi süren yangından dolayı 34 hane boşaltıldı.  
 
Muğla’nın Dalaman ilçesinin Karacaağaç Mahallesi’nde dün saat 15.00 sıralarında çıkan orman yangını, rüzgarın etkisiyle Fethiye’nin turistik Göcek Mahallesi’ne ulaştı. Kırsal mahallelerde bazı evlerin yakınına kadar gelen alevler 18 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alındı.
 
34 hane boşaltıldı
 
Yangının devam ettiği alanda can ve mal kaybı yaşanmadığını belirten Muğla Valisi Esengül Civelek, 34 hanenin tahliye edildiği bilgisini verdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de, bu sabah Dalaman ilçesine gelerek, çalışmaları izledi. 
 
Yangına müdahale için çevre ilçelerin yanı sıra Ankara, Eskişehir, Balıkesir, Bursa, Konya, Kütahya, Antalya, İzmir, Denizli ve Aydın’dan bölgeye ekipler gönderilmesi talimatı verildi. 
 
Halen geniş bir alanda etkisi süren yangında 350 hektar alanın etkilendiği belirtildi. Yangın nedeniyle bölgeden yükselen dumanlar 60 kilometre mesafedeki Fethiye’den de görüldü.