Avukatlardan ‘Van Gölü’ kampanyasına destek

  • 11:27 20 Temmuz 2019
  • Ekoloji
VAN - Adalet Nöbeti için Van’a gelen 23 baro başkanı ve çok sayıda avukat, Van Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Van Gölü Nefesimizdir” kapmayasına destek vermek için gölde gezinti yaparak, Akdamar Adası’nı ziyaret etti.
 
Van Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Van Gölü Nefesimizdir” kampanyasına destekler sürüyor. Adalet Nöbeti için Van’a gelen 23 baro başkanı ve çok sayıda avukat, kampanyaya destek vermek için deniz otobüsüyle gölde bir gezinti yaparak, ardından Akdamar Adası’nı ziyaret etti. Avukatlar daha sonra Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için üzerinde “Van Gölü Nefesimizdir” yazılı tişörtler giydi. 
 
Avukatları karşılayarak, program boyunca eşlik eden Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
 
‘Van Gölü’nün maviliği hiçbir yerde yok’
 
Göldeki kirliliğe dikkat çeken Bedia, “Bu denizin maviliği, buranın güzelliği dünyanın hiçbir yerinde yok. Bizlerin dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmesi için böylesi programlar oldukça önemlidir. Van Gölü nefesimizdir. Van Gölü bu coğrafyanın en önemli değerlerden biridir. Van Gölü coğrafyanın ve tarihin bize bir armağanıdır. Gölü geleceğe bırakmak için korumalıyız. Van Gölü ciddi bir kirlilik ve tehlike ile karşı karşıya. Buna karşı önlemler almak için sürekli tedbirler ve kalıcı çözümler için çaba harcıyoruz. Van Gölü’nü korumak bizim boynumuzun borcudur. Sizlerin ‘Van Gölü nefesimizdir’ demesi bizi onurlandıracaktır” diye konuştu. 
 
Van Baro Başkanı Zülküf Uçar ise, Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. 
 
Etkinlikte toplu bir fotoğraf çektiren Bedia ve avukatlar, hep birlikte “Van Gölü Nefesimizdir” sloganı attı.