Emekli-Sen: İktidar 3 maymunu oynuyor

  • 17:10 30 Haziran 2020
  • Emek/Ekonomi
ADANA - Emekli-Sen Çukurova Şube Başkanı Zeliha Divarcı, “Siyasi iktidar emeklilerin haklı taleplerine kulak asmayarak 3 maymunu oynuyor” dedi.
 
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) Adana Şubesi, Emekliler Haftası dolasıyla DİSK Çukurova Bölge Temsilciliği binası önünde açıklama yaptı. Açıklamaya çok sayıda sendika üyesi katıldı. 
 
Emekli-Sen Çukurova Şube Başkanı Zeliha Divarcı, emeklilerin açlık sınırı altında yaşadığını, siyasi iktidarın emeklilerin haklı taleplerine kulak asmayarak “3 maymunu” oynadığını dile getirdi.
 
‘Emeğin dokuduğu her ilmeğin değerini bilin’
 
Zeliha,13 milyon emeklinin 6 milyonunun emeklilik sonrası ikinci bir işte çalışmak zorunda kaldığına işaret ederek, “Bizler emekliyiz; iktidarların politikalarından, ekonomik krizlerden, salgın hastalıklardan en çok etkilenenleriz. Emekliyiz; yıllarca alınteri ile çalışmış işçileriz, emekçileriz. Emekliyiz; bu ülkenin 13 milyonu biziz. Emekliyiz; emeğin dokuduğu her ilmeğin değerini bilen, o ilmeği dokumuş olan, o ilmeği dokuyan, o ilmeği dokuyacak olan insanın yaşamı için mücadele edenleriz. Evet, bizler emekliyiz; demokrasi ve sınıf mücadelesinden emekli olmayanlarız. İnsanca bir yaşam için mücadele ederek Emekliler Haftası’nı hak ettiğimiz şekilde, bu alemin bizim olduğu günlerde kutlayacağız" diye konuştu.