İşçi Kadın Meclisleri'nden Gripin işçilerine destek

  • 16:15 29 Kasım 2018
  • Emek/Ekonomi
İSTANBUL - İşverenle zam konusunda anlaşamadıkların için greve çıkan Gripin işçilerine destek veren İşçi Kadın Meclisleri üyesi Fidan Ataselim, işçiler olarak örgütlenmek zorunda olduklarını söyledi.
 
İşçi Kadın Meclisleri, işverenle zam konusunda anlaşamayarak greve çıkan Gripin işçilerine destek amacıyla Gripin Fabrikası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada "Gripin işçisi asla yalnız yürümeyecek" dövizleri açılırken "Direne direne kazanacağız", "Gripin işçisi yalnız değildir" sloganları atıldı. Açıklamada konuşan İşçi Kadın Meclisleri üyesi Fidan Ataselim, krizden en çok etkilenenlerin işçiler olduğu zaman ücretlere zam yapılmadığını belirtti.
 
Fidan, şöyle devam etti: "Bu ülkede işçilerin hakkını koruyacak olan  yok. Bize bizden başka güvenen sırtını dayayacak olan yok. Birbirimize hep yaslanmak zorundayız. Omuz omuza vermek zorundayız. Bütün şirketler konkordato ilan ediyor. Peki işçiler ne yapacak? Çalışmak zorunda olan emeğiyle geçinmek zorunda olan işçiler ne yapacak? Bunun cevabı yok arkadaşlar. İşçilerin bir araya gelip örgütlenip direnmesinden başka çare yok. Direniyoruz bir şeyler değiştirebiliriz."
 
"Gripin işçileri kazanacak" diyen Fidan, "Başta kadın işçiler olmak üzere bütün işçilerin yanındayız. Gripin işçileri asla yalnız yürümeyecek. Üretenler bu gidişatı değiştirecek ve el koyacak. Ancak bu şekilde başarabiliriz. Yoksa kimse bizim derdimizi düşünmeyecek. Bu yüzden de ciddi bir sınıf mücadelesi yürütmek zorundayız" dedi.