Fadile Tok'un açlık grevi eylemi 23'üncü gününde

  • 12:57 11 Şubat 2019
  • Güncel
MEXMUR - Tecride karşı Mexmur'da başlatılan açlık grevi eylemini yeni grup devralırken, İştar Meclisi üyesi Fadile Tok'un eylemi ise 23'üncü gününe girdi. 
 
Şehit Rüstem Cudi (Mexmur) Mülteci Kampı'nda, PKK Lideri Abdullah Öcalan'a yönelik ağırlaştırılmış tecride karşı 16 Aralık 2018 tarihinde başlatılan süresiz dönüşümlü açlık grevi eylemi 58'inci gününe girdi. Bugün yapılan açıklamanın ardından açlık grevi eylemini 20 kişiden oluşan 20'nci grup devraldı. İştar Meclisi üyesi Fadile Tok'un başlattığı süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemi ise 23'üncü gününde devam ediyor. 
 
'Tecrit kırılmayana kadar eylemimiz devam edecek'
 
Kısa bir açıklama yapan Açlık Grevi Komitesi Üyesi Nuran Sezgin, "Önder Apo'ya yönelik uluslararası komplonun üzerinden 20 yıl geçti. Önder Apo ve Kürt halkına yönelik devam eden komploları burada bir kez daha kınıyorum. Komplolara ve komploculara karşı sonuna kadar mücadelemizi, direnişimizi sürdüreceğiz" dedi.
 
Ardından 19'uncu grup adına konuşan Dr. Besê de Şubat ayının Kürt halkı için kara bir ay olduğunu belirterek, "Önder Apo şahsında Kürt halkına karşı yapılan komployu kınıyorum. Kürt halkı olarak işgalcilere, komploculara karşı hiçbir zaman boyun eğmedik. Önder Apo üzerinde tecrit kaldırılıp, özgür olmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından yeni grup eylemi devraldı.