Süleyman Soylu Feminist Gece Yürüyüşü'nü hedef aldı

  • 15:10 14 Mart 2019
  • Güncel
ANKARA - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun,  anaakım medyanın Feminist Gece Yürüyüşü’nü hedef alarak “ezan ıslıklandı” provokasyonu hakkında yaptığı konuşmada "ıslık" protestosu iddialarını sürdürerek Maraş ve Çorum katliamlarını hatırlatması üzerinden cevap vermesi dikkat çekti. 
 
Kadın düşmanı ve nefret söylemleriyle sık sık gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunup, soruları yanıtladı. Yaptığı açıklamada, anaakım medyanın ve AKP’nin 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nde “ezan ıslıklandı” provokasyonuna da değinen Bakan, “Beni ürkütür bu olaylar. Siz Kahramanmaraş olayının nasıl çıktığını biliyor musunuz? Ben Kahramanmaraş olaylarının, Çorum olaylarının nasıl çıktığını iyi okudum. Türkiye’de en kötü mesele, esas itibarıyla bizi korkutacak mesele, bizim fay hatlarımız üzerinden meselelerin tetiklenmesidir” ifadelerini kullandı. 
 
İstiklal Caddesi’nin kendilerinin “kırmızı çizgisi” olduğunu belirten Bakan'ın açıklaması şöyle: “Maalesef bu çirkin olay meydana geldi. Beni ürkütür bu olaylar. Siz Kahramanmaraş olayının nasıl çıktığını biliyor musunuz? Ben Kahramanmaraş olaylarının, Çorum olaylarının nasıl çıktığını iyi okudum. Türkiye’de en kötü mesele, esas itibarıyla bizi korkutacak mesele, bizim fay hatlarımız üzerinden meselelerin tetiklenmesidir. Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-dindar bunlar bizim fay hatlarımızdır ve bugüne kadar Batı bunu çok iyi kullandı."