Ablukaya rağmen açlık grevindeki vekillere ziyaretler sürüyor

  • 15:44 14 Mart 2019
  • Güncel
DİYARBAKIR - HDP Diyarbakır İl binasında tecridin sonlandırılması talebiyle açlık grevi eylemi başlatan milletvekilleri, gözaltılara rağmen direnişlerini sürdürmekte kararlı olduklarını vurgularken, eyleme çok sayıda kişi ise destek ziyareti gerçekleştiriyor.
 
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi 127'inci gününde sürerken, bu eyleme ses vermek üzere HDP milletvekili Dersim Dağ'ın 3 Mart'ta partisinin il binasında başlattığı ve HDP milletvekilleri Tayip Temel ile Murat Sarısaç'ın 8 Mart'ta dahil olduğu açlık grevi eylemi ise devam ediyor.
 
Ablukaya aldırmayan halktan eyleme yoğun ziyaret
 
Bugün sabah saatlerinde 3'üncü kez polis tarafından il binasına baskın düzenlenirken, il binasının çevresi ise yoğun ablukaya alınmış durumda. Milletvekilleri, gözaltılara rağmen direnişlerini sürdürmekte kararlı olduklarını vurgularken, eyleme çok sayıda kişi ise destek ziyareti gerçekleştiriyor. Eylemcileri bugün ise aralarında HDP İzmir milletvekili Murat Çepni'nin bulunduğu Dersim Ezilenleri Sosyalist Partisi (ESP) il örgütü ile Diyarbakır HDP Kayapınar ilçe örgütü ziyaret etti.