Gençlerden açlık grevi eylemlerine destek

  • 18:54 21 Nisan 2019
  • Güncel
DİYARBAKIR - HDP Diyarbakır Gençlik Meclisi, Koşuyolu ve Ofis Gevran caddelerini trafiğe kapatarak açlık grevi eylemlerine dikkat çekti.
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle açlık grevi eylemleri devam ederken, eylemcilerin durumu kritik aşamayı geçti. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Gençlik Meclisi, açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla Yenişehir'de bulunan Ofis Gevran ve Koşuyolu caddelerini 20 dakika trafiğe kapattı. Yol kapatma eylemi boyunca gençler, "Bijî berxwedana zindana", "Ey şehîd xweyna te erdê namîne", "Şehîd namirin" ve "Leyla Güven onurumuzdur" sloganları attı.
 
Ardından Bağlar sokaklarında sloganlarla yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş esnasında bir meclis üyesi, kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğrayarak bacağından hafif yaralandı. Gencin yarasına hemen müdahale eden arkadaşları, saldırılarının hesabını soracaklarını ve her yerde teshir edeceklerini belirtti. Gençlik Meclisi, aynı zamanda annelere yönelik saldırılara da tepki göstererek, var oldukları her yerde örgütlülüklerini büyüterek saldırılara cevap olacaklarını vurguladı.