HDP Gençlik Meclisi'nden nöbetteki annelere ziyaret

  • 16:03 19 Mayıs 2019
  • Güncel
ANKARA - HDP Genel Merkezi'nde çocukları için eylemde olan anneleri HDP Ankara İl Gençlik Meclisi üyeleri ziyaret etti. Ziyarette anneler ve gençlerin söylediği Kürtçe ağıtlar duygusal anlar yaşattı.
 
Açlık grevindeki çocukları için Ankara'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi'nde nöbet eyleminde olan annelere dayanışma ziyaretleri devam ediyor. Meclis'te başlattıkları eylemi HDP Genel Merkezi'ne taşıyan anneleri HDP Ankara İl Gençlik Meclisi üyeleri ziyaret etti.
 
'Siz bizim geleceğimizsiniz'
 
Annelerle tek tek selamlaşan gençler ile anneler arasında renkli görüntüler oluştu. Gençler anneler tarafından "Siz bizim geleceğimizsiniz" sözleri ile karşılandı. Anneler gençlere dakikalarca sarıldı.
Selamlaşma ardından gençlere hitap eden anne Nezahat Teke, "Sizleri çocuklarımızın yerine koyuyoruz. Bugün anneler buraya sadece kendi oğulları, kızları için gelmedi. Tüm gençlerimiz, tutuklular için geldiler. Kalbimiz herkes için atıyor" dedi.
 
'Gençleri görünce heyecanlanıyoruz'
 
Gençleri görünce heyecanlandığını söyleyen Nezahat, "İnsan büyüklerin önünde konuşabiliyor ama sizlerin önünde konuşamıyor. Bugün burada gençlerimize çember olmak için buradayız. Bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyeti devleti de biliyor ki tutuklular bir adım dahi geri adım atmaz. Bu onların direnişidir. Ne bizlerin, ne dışardakilerin direnişi bu sadece cezaevlerinde bedenini ölüme yatıranların direnişidir. Bizim yaptığımız sadece çocuklarımıza moral verebilmek " diye konuştu.
 
'Gençler olarak geri adım atmayacağız'
 
HDP Ankara İl Gençlik Meclisi'nden Fahrettin Durmaz da annelerin eylemlerini gençlik olarak selamladıklarını söyledi. Türkiye'de hem Kürt gençliğinin hem de annelerinin büyük zulüm ve baskı altında olduğunu söyleyen Fahrettin, "Bizde gençlik olarak bu dönemde bir kez daha dile getiriyoruz ki biz halkımıza, partimize ve tutuklularımıza bağlıyız. Bu dönemde elimizden ne gelirse gelsin gençlik olarak yapacağız. Bir adım dahi geri adım atmayacağız. Annelerimizi asla yalnız bırakmayacağız. Arkadaşlarımız zindanlardaki zincirleri yıkarak, tecridi kıracaktır" dedi.
 
Ardından anneler ve gençler Kürtçe ağıtlar yaktı. Bu sırada duygusal anlar yaşandı.