Açlık grevindeki komünist tutsaklardan annelere çiçek: Soluğumuz oldunuz

  • 17:55 21 Mayıs 2019
  • Güncel
ANKARA - Açlık grevindeki çocukları için Ankara'da nöbette olan anneleri ziyaret eden kadınlar, tecridin kaldırılması amacıyla Sincan Cezaevi'nde açlık grevinde olan komünist tutsakların yolladığı çiçeği annelere verdi. Tutsaklar, ayrıca annelere "Sizler bizim sesimiz soluğumuz oldunuz" mesajını gönderdi. 
 
Açlık grevindeki çocukları için Türkiye'nin çeşitli kentlerinden Ankara'ya gelen beyaz tülbentli annelerin Meclis'ten HDP Genel Merkezi'ne taşıdığı oturma eylemi bugün 8'inci gününde. Kentte gün boyu kurum ve dernekleri gezen anneler, programlarının ardından HDP Genel Merkezi'nde ziyaretleri kabul etti.  
 
Komünist tutsaklardan annelere bir demet papatya
 
Anneleri bugün Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM) ve Devrimci Partili kadınlar ziyaret etti. SKM, Sincan Cezaevi'nde tecride karşı açlık grevi eylemi yapan komünist tutsaklar Muhabbet Kurt ile Zerrin Yılmaz'ın nöbette olan annelere yolladığı bir demet papatyayı annelere verdi. Ayrıca tutsaklar çiçek ile birlikte annelere kısa bir mesaj gönderdi: Tutsakların gönderdiği mesajda şu ifadeler yer aldı: 
 
"İlk önce sizlere selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Şunu bilmenizi isteriz ki; sizler bizim sesimiz soluğumuz oldunuz. Güç kattınız. Bizler için sokaklarda her gün işkenceye maruz kaldınız, gözaltına alındınız. Sizler dışarıda direniyor bizler içeride…biliyoruz ki hep birlikte direnişimiz başarıya ulaşacaktır. Bu tarihi direnişte çocuklarınızla onur duyduğunuzu biliyoruz. Biz de sizlerle onur duyuyoruz. Sevgili annelerimiz şuna inanıyoruz ki; hep birlikte mutlaka başaracağız. Sizlere bir demet kır çiçeği gönderiyoruz. Kabul ederseniz mutlu olacağız. Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyor ellerinizden öpüyoruz."