Ezaz’da işkence ile katledilmiş bir kadın bulundu

  • 16:28 17 Temmuz 2019
  • Güncel
EZAZ - Türkiye’nin desteklediği ÖSO gruplarının denetiminde olan Ezaz’da bu sefer de işkence ile katledilerek çöpe atılmış bir kadına ait cenazeye ulaşıldı. 
 
Türkiye’ye bağlı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) gruplarının denetiminde olan Ezaz’ın doğusunda Til Hisen ve Kefer Xan köyleri arasında bulunan çöplükte katledilmiş bir kadına ait cenazeye ulaşıldı. Kadının  kimliği hakkında bilgi edinilemezken, vücudunda işkence izleri görüldü. ÖSO’ya bağlı gruplar tarafından bulunan cenazenin nereye götürüldüğü ise öğrenilemedi.   
 
Haziran ayında da bir bebek çöpe atılmıştı
 
Ezaz’ın Sico Mahallesi’nde 5 Haziran günü de çöpe atılmış bir bebek, ölmek üzeri iken bulunmuştu. Yerel kaynaklar bebeğin tecavüz sonucu dünyaya geldiği ve çöpe atıldığını belirtmişti. Kaynaklar, ayrıca bebeğin Türkiye’nin de desteklediği Asifet Şimal isimli grubun lideri Eli Sico’nun 15 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etmesi sonucu doğduğunu aktarmıştı. 
 
Bebeğin Eli Sico’nun elemanları tarafından çöpe atıldığı aktarılırken, tecavüz mağduru çocuğun akıbeti hakkında ise henüz bir bilgi alınmış değil.