İpekyolu çocuk şenliği sona erdi

  • 08:19 22 Temmuz 2019
  • Güncel
VAN - İpekyolu Belediyesi tarafından Yaşar Kemal Parkı’nda düzenlenen çocuk şenliğine iki gün boyunca yüzlerce çocuk katılarak, organize edilen onlarca atölyede doyasıya eğlendi.
 
Yaşar Kemal Parkı’nda iki gün boyunca çocuklar için İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen şenlik sona erdi. Şenliğe Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, belediye meclis üyeleri, çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.
 
Eşbaşkan Azim, yaptığı kısa konuşmada çocuklara ve ailelere katılımlarından dolayı teşekkür etti. İki gün süren şenlik kapsamında programa gelen her yaş grubundan çocukla eğitici-öğretici ve aynı zamanda eğlenceli bir dizi atölye çalışması düzenlendi. İki gün boyunca şenlik alanına kurulan pandomim, kukla, drama, taş boyama, boomwhackers (müzikal borular), ksilofon, darbuka ve geri dönüşüm atölyelerinde eğitim gören çocuklar daha sonra sahneye çıkarak öğrendiklerini sergilediler. 
 
Ayrıca şenlikte halay, Kürtçe çocuk şarkıları, müzikli kukla gösterisi, zarok ma orkestrası, pandomim gösterileri düzenlendi. Keyifli vakit geçiren çocuklara ve ailelere belediye tarafından ikramlarda bulunuldu. Aileler özellikle, şenlik dilinin yoğunlukta Kürtçe olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade edip, İpekyolu Belediyesi’ne teşekkür ettiler. 
İki gün süren şenlik uçurtma etkinliği ile son buldu.