TJA ve HDP halkla bayramlaştı

  • 08:08 13 Ağustos 2019
  • Güncel
DİYARBAKIR - TJA Ve HDP Koşuyolu Parkı'nda halkla bayramlaştı. Bayramlaşmanın ardından şarkılar eşliğinde halay çekildi. 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) tarafından Bağlar ilçesi Koşuyolu Parkı’nda düzenlenen Koşuyolu Parkı Açık Hava Etkinlikleri kapsamında dün akşam saatlerinde bayramlaşma gerçekleşti. Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivistleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri ve yöneticileri ulusal kıyafetlerıyle katıldığı etkinlikte, halkla bayramlaştı. Etkinlikler kapsamında  sanatçı Azad Bedran sahne aldı. Konser öncesi konuşma yapan HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, etkinliğe katılanların Kurban Bayramı'nı kutladı.
 
'Herkesin nefes almaya ihtiyacı var'
 
Koşuyolu Parkı’nın uzun süre ablukada kaldığını hatırlatan Hışyar, “Son üç yılda bu kent çok ciddi zorluklar yaşadı. Doğru düzgün bir bayram yüzü görmedi. Bütün bu kaosun içinde insanlara küçük de olsa bir nefes aldıran etkinlikleri siyasete boğmak istemiyoruz. Herkesin bir nefes almaya ihtiyacı var. Bütün İslam ve Ortadoğu coğrafyası maalesef kan revan içinde. Suriye’deki halkların barış iradesini ortaya koymaya çalıştıkları bir dönemde sınırlara yığılan tanklar savaş tehditleri bu bayramdaki umudu ve sevinci de kısmen kapatmış durumda. Herkes barış ve huzur içinde bayramlarını kutlamak istiyor” dedi. 
 
Konuşmanın ardından sahneye çıkan sanatçı Azad Bedran, şarkılar seslendirdi. Söylenen şarkılar eşliğinde halk halaylar çekti.