Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Dilek İmamoğlu bir araya geldi

  • 16:33 17 Ağustos 2019
  • Güncel
İSTANBUL - Selvi Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine Başak Demirtaş ile Dilek İmamoğlu bir araya geldi. Başak, buluşmanın toplumdaki kamplaşma ve kutuplaşmaya karşı bir dayanışma olduğunu söyledi. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ile kardeşi Aygül Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Dilek İmamoğlu ile dün bir araya geldi. Buluşmanın Selvi’nin daveti üzerine gerçekleştiği öğrenildi. 
 
Selvi ve Dilek, Başak’ın doğum günü dolaysıyla kendisine sürpriz pasta getirdi. Dilek ise, Başak’a fular hediye etti. 
 
‘Bu dayanışma bizim için anlamlı’
 
Buluşmaya ilişkin Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuşan Başak, buluşmanın samimi bir ortamda gerçekleştirildiğini belirterek, “Bu dayanışma buluşması bizim için anlamlı ve önemliydi. Biz kadınlar birbirimizi daha iyi anlayabiliyoruz. Bu tür dayanışmaların politik alanda da demokrasi için gerçekleşmesi gerekir. Ben bu dayanışmayı, haksız yere içeride tutulan bütün siyasi tutsaklar adına kabul ettim ve anlamlı bulduğumu ifade ettim. Toplumdaki kamplaşma ve kutuplaşmaların da bitmesi için bu türden dayanışmaları arttırmakta fayda görüyorum. Selvi Hanım ile Dilek Hanım’a bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 
 
‘Dayanışmayı önemsiyoruz’
 
Aygül Demirtaş ise, buluşmaya dair şunları söyledi: “Mesele sadece Selahattin Demirtaş değil. Binlerce tutuklu, on binlerce tutuksuz yargılanan insan var. Bu dayanışma tabii ki çok önemli. Bununla birlikte asıl sonuç alıcı olan, siyasi alanda yapılması gereken reformlar, parlamentoda yapılması gereken yasal değişikliklerdir. Tabii ki kadınlar olarak kendi aramızdaki dayanışmayı çok önemsiyor ve sürdürmek de istiyoruz. Umarım bu tür kıymetli dayanışmalar siyasette de yankısını bulur. Biz kadınlar, olarak ayrımsız herkes için adalet mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz.”