HDP’nin açıklamasına polis saldırdı: Saliha Aydeniz hastaneye kaldırıldı

  • 11:17 15 Ekim 2019
  • Güncel
DİYARBAKIR - HDP’nin Kuzey-Doğu Suriye’ye dönük Türkiye’nin başlattığı operasyona karşı ilçe binalarında yapmak istediği açıklamaya polis saldırdı. Polisin yakın mesafeden biber gazı sıkması nedeniyle HDP’li Saliha Aydeniz hastaneye kaldırıldı
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Yenişehir, Bağlar ve Kayapınar ilçe örgütleri Kuzey-Doğu Suriye’ye dönük Türkiye’nin başlattığı operasyona karşı ilçe binalarında basın açıklaması düzenlemek istedi. Yenişehir İlçe binasındaki açıklamaya HDP milletvekili Remziye Tosun, Bağlar İlçe binasındaki açıklamaya HDP milletvekili Saliha Aydeniz, Kayapınar İlçe binasındaki açıklamaya ise HDP milletvekili Dersim Dağ ve partililer katıldı. Açıklamanın olacağı ilçe binaları önüne çok sayıda TOMA, zırhlı araç ve çevik kuvvet polisi ile ablukaya alınırken ilçe binalarının girişleri ise polis kalkanları ile kapattı.
 
İlçe binaları önünde polis, vekiller dahil herkesi kalkanlarla iterek ilçe binasına hapsederken, açıklamaya hiçbir şekilde izin verilmeyeceğini söyledi. 
 
Açıklamanın yapılmasını engelleyen polisler partililere saldırırak yakın mesafeden biber gazı sıkması sonucunda milletvekili Saliha Aydeniz hastaneye kaldırıldı.