Diyarbakır’da Gurme Fuar’ı açıldı

  • 16:21 13 Kasım 2019
  • Güncel
DİYARBAKIR - Diyarbakır Gurme Fuarı, TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı. 5 gün 45 ilin mutfağının sergileneceği fuarı 200 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 
 
Bu yıl ikincisi yapılan “Diyarbakır Gurme 2019 Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı”, TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) desteğiyle TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarın onur konuğu ise Malatya oldu. Fuarda Malatya’ya ait yöresel yemekler Sahne Mutfak’da yapılacak ve ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
45 kentin mutfağı
 
Fuarda Aydın, Van, Hakkari, Dersim, Maraş, Osmaniye, Mersin Sivas, Kastamonu, Trabzon, Hatay, Kayseri’nin aralarında olduğu 45 ilin mutfağı beş gün boyunca sergilenecek. 13-17 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır Kültür ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.
 
200 bin ziyaretçi bekleniyor
 
DTSO tarafından kurulacak stantta ise beş gün boyunca Diyarbakır’ın yöresel lezzetleri sergilenecek. Fuarda, şef, gurme, akademisyen ve bloggerların da yer alacağı yemek atölyeleri, söyleşiler ve yarışmalar düzenlenecek. Gurme turizmine katkı sunması beklenen fuarda bu yıl 200 bin ziyaretçi bekleniyor.