Gözaltındaki Eşbaşkanlar: Operasyonun kayyım için yapıldığını biliyoruz

  • 17:53 16 Kasım 2019
  • Güncel
MARDİN - Yerlerine kayyım atanan gözaltındaki HDP'li Mazıdağı, Savur ve Derik Belediye eşbaşkanları, avukatlarıyla yaptıkları görüşmede, "Operasyonun kayyım için yapıldığını biliyoruz" mesajı verdi.
 
Mardin'de dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve yerlerine kayyım atanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Savur Belediye Eşbaşkanı Gülistan Öncü, Derik Belediye Eşbaşkanı Mülkiye Esmez ve Mazıdağı Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın ile belediye personelleri avukatlarıyla görüştü.
 
Avukatlar, "Örgüt adına eylem ve faaliyette bulunma şüphesi" ile gözaltına alındıkları kaydedilen eşbaşkanların durumlarının iyi olduğunu aktardı. Eşbaşkanların yaşananları "antidemokratik" olarak değerlendirdiğini dile getiren avukatlar, "Eşbaşkanlar 'operasyonun kayyım için yapıldığını biliyoruz' dedi. Durumları gayet iyiydi. Yaşananların farkında olduklarını söylediler. Kendilerinin halkın iradesi ile seçildiklerini ve halkın iradesinin gasp edildiğini söyleyerek, kendilerine yöneltilen suçlamaların hepsinin uydurma gerekçelerle üretildiğini ifade ettiler" diye aktardı.