Qamişlo saldırısında yaşamını yitiren Nubar son yolculuğuna uğurlandı

  • 17:23 20 Kasım 2019
  • Güncel
QAMIŞLO - 11 Kasım günü gerçekleşen bombalı saldırıda yaşamını yitiren Nubar Hec İbrahim, yüzlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.
 
Qamişlo’da 11 Kasım günü bombalı araçlar ile gerçekleştirilen saldırılarda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 14 yaşındaki Nubar Hec İbrahim son yolculuğuna uğurladı. Qamişlo Şehitliği’nde yüzlerce kişinin katılımı ile düzenlenen törende Qamişlo Kanton Meclisi adına Silêman Şêxê konuşma yaptı. Silêman, Nubar’ın ailesine başsağlığı diledi ve saldırının amacının bölgedeki güven ortamını bozmak olduğunu söyledi.
 
Nubar’ın ailesi adına konuşma yapan Seyeldîn Behrî de saldırının failleri olarak Türkiye ve DAİŞ çetelerini gösterdi. Nubar’ın amcası Mihemed Hec İbrahim ise yaşamını yitirenlerin intikamının alınacağını belirtti. 
 
Konuşmaların ardından Nubar’ın kimlik belgesi okundu ve ailesine takdim edildi. 
 
Ardından Nubar’ın cenazesi sloganlarla Qamişlo’nun doğu ilçesindeki sivil mezarlığında toprağa verildi.
 
Ne olmuştu?
 
11 Kasım günü Qamişlo kent merkezindeki Wihdê mahallesinde bomba yüklü araçlarla peş peşe 2 saldırı gerçekleşmiş, saldırıda Xalid Mehmûd Ehmed, Zozan Şêxo ve Medîne Hisên yaşamını yitirmişti. 40 kişi ise yaralanmıştı. Saldırıda ağır yaralanan ve tedavi için Federe Kürdistan’a sevk edilen 3 sivilden Amir Elî ve Nubar Hec İbrahim yaşamlarını yitirmişti.