ÖHD: Elazığ’daki cezaevlerinde hasar ve sorun yok

  • 17:08 25 Ocak 2020
  • Güncel
ELAZIĞ - Elazığ’daki cezaevlerini ziyaret eden ÖHD Diyarbakır şubesi avukatları herhangi bir hasar olmadığını, bazı tutsakların aileleri ile telefonda görüştüklerini bazılarının da en yakın zamanda görüşeceğini belirtti. 
 
Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve 22 kişinin yaşamını yitirmesine, bini aşkın kişinin da yaralanmasına, onlarca yapının yıkımına, yüzlercesinin de hasar görmesine neden olan 6,8 büyüklüğündeki deprem bölgesinde, yıkılan binaların enkazlarındaki arama kurtarma çalışmaları sürüyor.  Depremden dolayı ise cezaevlerinde bulunan tutsakların aileleri de panik içinde. Bunun üzerine Özgürlük için Hukuk Mücadelesi (ÖHD) Diyarbakır Şubesi cezaevlerine giderek cezaevi yönetimleri ile görüştü. 
 
Avukatlar yaptıkları görüşmede cezaevlerinde herhangi bir hasarın olmadığını, tutsakların durumunun iyi olduğunu belirtti. Avukatlar, cezaevi yönetiminin ikametgâhlarının Elazığ ve Malatya olan tutsakların aileleri ile telefonda görüştüklerini, ikametgâhı diğer illerde bulunan tutsakların da en yakın zamanda aileleri ile telefonda görüşmelerine imkân sağlayacaklarını kaydetti.