HDP’li belediyenin yardımı ikinci kez engellendi

  • 15:37 28 Ocak 2020
  • Güncel
DİYARBAKIR - Ergani Belediyesi’nin Elazığ’daki depremzedeler için gönderdiği ve iki gün önce Valilik tarafından engellenen yardım, “sıkıntı oluşturacağı” iddiasıyla ikinci kez kente alınmadı.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Diyarbakır’ın Ergani İlçe Belediyesi’nin, Elazığ’daki depremzedeler için gönderdiği iki kamyon yardım malzemesi, “Elazığ Valiliği’nin yasağı” gerekçe gösterilerek iki gün önce (26 Ocak) polis eşliğinde geri çevrilmişti. Bunun üzerine Ergani Belediyesi, Ergani Emniyeti Müdürlüğü ile görüşme sağladıktan sonra bugün bir kamyon ve iki pikaptan oluşan gıda yardımını yeniden Elazığ’a doğru yola çıkardı. Ergani polisinin il sınırına kadar eşlik ettiği yardım araçları, Elazığ’ın Maden ilçesindeki polis kontrol noktasında durduruldu.
 
Polisler, kamyonların kente girişlerinin “sıkıntı oluşturacağı” iddiasıyla yardım malzemelerinin Ergani Kızılay’ına teslim edilmesini istedi.
 
Polisin engeli üzerine belediyenin yardım araçları, Ergani ilçesine döndü. Yardımlar, Ergani’de Kızılay’a teslim edildi.