Manisa ve Marmaris'te deprem

  • 18:28 28 Ocak 2020
  • Güncel
MANİSA/MUĞLA - Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 4,1 büyüklüğünde bir artçı deprem daha meydana geldi. Daha önceki depremlerde hasar almış bir bina yıkıldı. Muğla'nın Marmaris ilçesinde ise 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 
 
Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde saat 14.26’da bir deprem meydana gelmesi ardından Kırkağaç ilçesinde de saat 17.53'te  yerin 7 kilometre derinliğinde 4,1 büyüklüğünde bir artçı deprem daha oldu.
 
Hasar gören bir bina yıkıldı
 
Manisa Kırkağaç’a bağlı Karakurt Mahallesi Muhtarı İdris Kat, katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamada, 23 Ocak’ta Akhisar ilçesinde 5.4 büyüklüğündeki depremde hasar gören bir binanın yıkıldığını duyurdu.
 
’24 bina ağır hasarlı’
 
Önceki depremde hasar gören binaların durumu hakkında katıldığı canlı yayında açıklama yapan Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ise,  “127 tane yıkılması gereken binamız var. Bunlardan 24 tanesi ağır hasarlı ve acilen yıkılması gereken binalarımız” dedi.
 
Akdeniz açıklarında deprem
 
Muğla’nın Marmaris ilçesinde de 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre, saat 18.38’de meydana gelen depremin derinliğinin ise 25 kilometre olduğu açıklandı. 
 
Kandilli Rasathanesi'nin açıklamasına göre, depremin merkez üssü ise Akdeniz açıkları ve derinliğinin ise 5 kilometre olduğu belirtildi.