Van’da biri çocuk 5 kişi yüksek ateş nedeniyle tedavi altında

  • 10:04 24 Şubat 2020
  • Güncel
VAN - İran’dan giriş yapan 3 kişi, yüksek ateş görülmesi sebebiyle hastanede tedavi altına alındı.Ayrıca, Hakkari'de ateşi yükselen bir çocuk ile annesi de Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.
 
Van'da İran'dan giriş yapan 3 yurttaş, yüksek ateş görülmesi sebebiyle şüpheli olarak hastanede tedavi altına alındı. Dün Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan giriş yapan 3 kişide koronavirüsün tespitine dair araştırma başlatıldığı öğrenildi. Hakkari'de ateşi yükselen bir çocuk ile annesi de Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu doğrulayan yetkililer, karantina durumunun olmadığını ve herhangi bir virüs tespiti ile alakalı konuşmanın erken olduğunu bildirdi.
 
Söz konusu 5 kişinin tedbir amaçlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne getirilerek intaniye bölümünde tedavi altına alındığı kaydedildi. 
 
Öte yandan İran ile irtibatlı sınır kapılarının hepsinde bugünden itibaren ateş ölçer sistemin devreye alınacağı kaydedildi.