KESK, 8 Mart afişleri sergisinin açılışını gerçekleştirdi

  • 19:18 24 Şubat 2020
  • Güncel
ANKARA - KESK, dünden bugüne yayınladığı 8 Mart afişlerinin yer aldığı üç gün sürecek serginin açılışını gerçekleştirdi. Açılış etkinliğinde 8 Mart 2020 afiş yarışmasının finalistlerine de plaketleri verildi.
 
Ankara’da Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) dünden bugüne bastırdığı 8 Mart afişleriyle üç gün sürecek serginin açılışını gerçekleştirdi. Mülkiyeler Birliği’nde açılan sergide 8 Mart 2020 afiş yarışmasının da finalistleri açıklanarak plaketleri verildi. Sergiye çok sayıda kadın ilgi gösterdi. 8 Mart afişi finalistlerinin açıklanmasından önce KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy kısa bir konuşma yaptı.
 
‘Özgürleşmeyi bekleyen kimliklerimiz var’
 
KESK’li kadınların dünden bugüne tarihi yazdığına dikkat çeken Gülistan, 8 Mart’a giderken zorlu bir süreçten geçtiklerine dikkat çekti. “Bu zorlu süreçten geçerken, kadınlar bütün dünyada yeniden umudu yaratıyorlardiyen Gülistan, “Biz bu umudun taşıyıcı görevini yeniden üstlenmek için 8 Mart’ta alanlarda mücadele etmeye devam ediyoruz. Kapitalizme, ataerkilliğe, onların yarattığı savaşa, katliamlara, doğa talanına ve onların istedikleri ‘makbul kadın’ sınırlarına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.  Örgütlenmeyi bekleyen bir yaşam var, özgürleşmeyi bekleyen kimliklerimiz var. Biz kadınlar buna talibiz.  Bu mücadelede en önlerde olmaya talibiz. Bu mücadeleyi başarana kadar sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
 
Finalistlere plaketleri takdim edildi
 
Konuşmanın ardından Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kadın Sekreteri Banu Aykoç, 8 Mart afiş yarışmasının finalistlerini açıkladı. Birincilik ödülünü Selma Nesibe Baloğlu, ikincilik ödülünü Gonca Ocakçı ve üçüncülük ödülünü iki öğrenci Şeyma Çetmen ve Yağmur Kaya aldı. Üçüncülük ödülünü alan Şeyma Çetmen ve Yağmur Kaya derslerinden kaynaklı sergiye katılmazken, onların adına ödülü Hatice Erbay aldı.