Serbest bırakılan failin daha önce birçok çocuğa istismarda bulunduğu ortaya çıktı

  • 09:01 27 Şubat 2020
  • Güncel
MARDİN - Ocak ayında bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan M.D. isimli erkeğin, aynı mahallede birçok çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. 
 
Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde Ocak ayında bir çocuğa cinsel istismarda bulunan ve ailenin şikayeti üzerine gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan M.D. (65) isimli erkeğin mahallede birçok çocuğu cinsel istismara maruz bıraktığı ortaya çıktı. M.D. Ocak ayında bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakmasının ardından mahalle halkı tarafından yakalanarak polise teslim edilmişti. İstismara maruz bırakılan çocuğun ailesinin suç duyurusunda bulunmasıyla birlikte yargıya taşınan olay sonrası gözaltına alınan M.D., ifadesinden bir gün sonra serbest bırakıldı. 
 
Birçok çocuğu istismar eden fail ortadan kayboldu
 
Çocuğun ailesi ve mahalle halkının tepkisi nedeniyle evinin camlarının hala kırık olduğu görülen M.D., serbest bırakıldıktan sonra ortadan kayboldu. Olayın ardından M.D.’nin evinin yakınındaki bir okulda okuyan birçok çocuk, ailelerine M.D. tarafından istismara maruz bırakıldıklarını anlattı. Okula giden veliler çocuklarının anlatımları ardından idare ile görüştü. Bilgilendirme üzerine harekete geçen okul yönetimi, ailelerin hazırladığı suç duyurularını savcılığa gönderdi. Nerede olduğu bilinmeyen M.D. hakkında birden fazla suç duyurusunda bulunuldu. Mahalle halkı M.D.’nin bir an önce yakalanıp tutuklanmasını bekliyor. 
 
'Gideceği yerde bunlara devam edecek'
 
Mahalle sakinlerinden Esra isimli kadın, failin hala dışarıda olmasının kendilerini tedirgin ettiğine dikkat çekerek, "Aile şikayette bulunmasına rağmen gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Başka çocukları da istismar etmiş. Eğer bu ortaya çıkmasaydı belki benim de çocuğumu istismar edecekti. Daha önce de cezaevinde yatmış. Şimdi mahalledeki insanlar kimseye güvenemiyor. Adam evine gelmiyor ama kim bilir belki gittiği yerde bunları yapmaya devam edecek. Bunun için önlem alınması gerek" ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan M.D.’nin daha önce cinsel istismar suçundan bir buçuk yıl cezaevinde kaldığı öğrenildi.