Kayyımdan yaşlıları tehlikeye atan ziyaret

  • 13:31 26 Mart 2020
  • Güncel
HABER MERKEZİ - Derik kayyımı Hakan Kafkas ve beraberindeki yetkililer koronavirüs salgını tedbirlerini es geçerek Yaşlılar Haftası’nda hiç bir önlem almadan ev ziyaretleri gerçekleştirdi. 
 
Mardin’e bağlı Derik ilçesine atanan kayyım Hakan Kafkas ve beraberindekiler “Yaşlılar Haftası” nedeniyle ileri yaştaki yurttaşların evlerine ziyaretlerde bulundu. Yapılan ev ziyaretlerinde kayyım ve yetkililerin hiç bir önlem almadığı ise sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarla ortaya çıktı.
 
İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanların dışarı çıkmasının yasaklanması ve izole edilmesi için genelge yayınlamıştı. Mardin Masa/Derik sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:
 
“Tecrübeleriyle geleceğimize ışık tutan “Yaşayan Tarihimiz Yaşlılarımızın” #YaşlılarHaftası’nı kutlarız. Bu vesile ile içerisinde bulunduğumuz bu süreçte mümkün olduğu kadar evde kalınız. Çünkü sizler bizlerin dua kapılarısınız.”
 
Derik Belediye Eşbaşkanları Başkanı Mülkiye Esmez ve M.Şerif Kıran 16 Kasım 2019’da görevden alınmış yerlerine Derik Kaymakamı Hakan Kafkas kayyım olarak atanmıştı