HDP’li belediye meclis üyesi görevinden uzaklaştırıldı

  • 18:16 6 Nisan 2020
  • Güncel
MUŞ - İçişleri Bakanlığı, Muş Malazgirt  Belediyesi’nin HDP’li 6 Meclis üyesinden Sema Tekin’i görevden uzaklaştırdı. Kararı değerlendiren Sema, “Koronavirüsle mücadele etmek yerine HDP’lileri görevden almak akıl tutulmasıdır” dedi.
 
İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla AKP yönetiminde olan Muş’a bağlı Malazgirt Belediyesi’nde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 6 Meclis üyesinden Sema Tekin görevinden uzaklaştırıldı. İlçe emniyeti tarafından telefonla görevden uzaklaştırıldığı bildirilen Sema’ya neden uzaklaştırıldığına dair bir bilgi verilmedi. Belediye Meclisi 6 HDP, 4 AKP ve 1 CHP’li üyeden oluşuyordu.
 
Karara tepki gösteren görevden uzaklaştırılan Meclis üyesi Sema Tekin, “Koronavirüsle mücadele edilmesi gerektiği bir dönemde biz HDP'li Meclis üyelerinin görevden alınması tam anlamıyla bir akıl tutulmasıdır. Biz kadınların kazanmış olduğu başarıyı tahammül edemeyen iktidar, kazanılmış haklarımıza saldırıyor. Halkın iradesi olarak, belediye meclisine girdim. Bu tamamen halk iradesine yapılmış bir darbedir. Kabul etmiyor ve buna karşı her zaman mücadele edeceğiz. Yargı yoluna gideceğiz. Bizleri halk seçti ve her zaman halkımızın hizmetindeyiz” dedi.