Leyla Halid’den HDP’ye ‘Birlikte kazanacağız’ mesajı

  • 10:44 7 Haziran 2020
  • Güncel
ANKARA - FHKC Politbüro üyesi Leyla Halid, DTK Eşbaşkanı VE HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile HDP'li Musa Farisoğulları’nın tutuklanmasına ilişkin dayanışma mesajı gönderdi. Leyla mesajında, “Birlikte kazanacağız” dedi.
 
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Politbüro üyesi Leyla Halid, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekilliklerinin düşürülmesi ve tutuklanmalarına ilişkin dayanışma mesajı gönderdi.
 
Tutsaklar selamlandı
 
Leyla, mesajında şunları ifade etti: “Sevgili yoldaşlar; sevdiğimiz ve saydığımız siz yoldaşlarımıza daha fazla tutuklama yapıldığını duyduğuma üzüldüm. Halkım ve yoldaşlarım adına sizlere ve Türk cezaevlerinde olan mahkumlara dayanışmamızı ifade ediyoruz. Biz Filistinliler de Siyonist işgali ve halkımıza karşı uyguladığı vahşi politikaları nedeniyle aynı acıları yaşıyoruz. Lütfen içten selamlarımı cezaevlerinde bulunan tüm yoldaşlara iletin. Birlikte kazanacağız! Yoldaşınız Leyla Halid.”