Rosa Kadın Derneği: Hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz!

  • 12:17 7 Haziran 2020
  • Güncel
DİYARBAKIR - Sabah saatlerinde aralarında üyelerinin de bulunduğu siyasi operasyona karşı açıklama yapan Rosa Kadın Derneği, “Hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz” mesajı verdi.
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında kentte sabah saatlerinde ev baskınları gerçekleştirildi. Ev baskınlarında aralarında Rosa Kadın Derneği üyesi Suzan İşbilen’in de olduğu beş kişi gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan Rosa Kadın Derneği üyesi Gülistan Nazlıer’in de evine baskın yapıldığı ancak evinde olmadığı belirtildi.
 
‘Hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz!’
 
Rosa Kadın Derneği, sosyal medya hesaplarından yaptıkları bir paylaşım ile gözaltına alınan arkadaşlarının derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı. Derneğin paylaşımı şöyle: “Bu sabah derneğimiz yöneticileri Suzan İşbilen ve Gülistan Nazlıer arkadaşlarımızın evlerine baskın yapılmış, Suzan arkadaşımız gözaltına alınmıştır. KOAH hastası olan Suzan arkadaşımızın yaşamı tehlikededir. Derhal serbest bırakılmalıdır!!! Hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz!”