Bingöl’de şiddet gören kadın boşanma davası açacak

  • 14:52 4 Ağustos 2020
  • Güncel
BİNGÖL -  Hasan E.’nin  evli olduğu S.E. ve 3 çocuğunu şiddete maruz bırakmasının ardından Bingöl Barosu Kadın Hakları Komisyonu, S.E. için 2 avukat görevlendirdiğini açıkladı. 
 
Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Gameşan köyünde Hasan E., evli olduğu S.E.’yi şiddete maruz bıraktı. 2 Ağustos günü gerçekleşen şiddet, S.E.’nin çocuğu tarafından kayıt altına alındıktan sonra sosyal medyada görüntüleri paylaşması ile ortaya çıktı. Olayın açığa çıkması üzerine Hasan E. jandarma tarafından gözaltına alındı. 
 
Velayet ve boşanma davası açılacak 
 
S.E'nin avukatlığını üstlenen Bingöl Barosu Kadın Hakları Komisyonu, sosyal medya hesaplarında yaptıkları açıklama ile S.E. için 2 avukat görevlendirildiğini duyurdu. Bingöl Barosu’ndan avukat Nuran Aydın, S.E.'nin gördüğü şiddet dosyası ile ilgileneceklerini, boşanma ve çocukların velayet davası ile de baronun başka avukat görevlendirdiğini belirtti.
 
Sevda , yaşanan olayda S.E. ve 17 yaşındaki kızının fiziki şiddete maruz kaldığı, anne ve 4 kızının şiddet gördükleri evden ayrılıp başka bir adrese yerleştirildiklerini ifade etti.