Sistematik şiddete uğrayan kadın uzaklaştırma talep etti

  • 16:02 19 Ekim 2020
  • Güncel
MARDİN - Mardin’de evli olduğu Hasan E. tarafından sistematik şiddete uğrayan C.E., polisi arayarak uzaklaştırma talep etti.
 
Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde Hasan E., evli olduğu C.E.'ye sistematik şiddet uyguladı. Hasan E.’nin şiddet uyguladığı C.'yi katletmekle tehdit ettiği belirtildi. 
 
Hasan E.’nin, son olarak dün gece kendisini şiddete maruz bıraktığını dile getiren C., önce emniyete ardından hastaneye giderek darp raporu aldı. C., emniyette, şiddet faili hakkında uzaklaştırma kararı verilmesini talep etti. C.'nin şikayeti üzerine gözaltına alınan fail Hasan E., bir gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakıldı.
 
‘Dövüp ölümle tehdit ediyor’
 
C., yaşadıklarını şöyle anlattı: “Daha önce defalarca beni darp etti. 20 gün önce beni dövdüğünde yüzüm tanınmaz hale geldi. Daha önce de polislere şikayet ettim ama kimse bir şey yapmadı. Son olarak dün gece eve gelip bana küfürler ederek çocuklarımın gözü önünde beni darp etti. Kollarımı, her yerimi çizdi. Beni ve çocuklarımı öldürmekle tehdit etti.” 
 
‘Uzaklaştırma talep ettim’ 
 
Darp raporu sonrası failden şikayetçi olduğunu söyleyen C., “Ben uzaklaştırma talep ettim. Bu gidişle kendisi beni öldürecek. Ben artık çocuklarımın bunu yaşamasını istemiyorum. Şikayette bulundum. Şimdi gidip ifade vermeyi bekliyorum” dedi.