Meral Danış’tan ailelere: Biz birlikteyiz sizin karşınızda değiliz

  • 19:01 23 Ekim 2020
  • Güncel
DİYARBAKIR - HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Diyarbakır İl Binası önünde bekleyen aileleri dinlerken, orada bekleyen polisin sürekli aileler ile vekilin diyaloguna engel olmak istemesi dikkat çekti.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır İl Binası önünde bekleyen aileleri dinledi. Yapılan görüşmeye ilişkin partinin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda “Meral Danış Beştaş Diyarbakır İl binamız önündeki aileleri dinledi: Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Bu ülkenin hiçbir evladının hayatını yitirmemesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” ifadeleri kullanıldı.
 
Görüşmeye dair paylaşılan videoda aileler Beştaş’a ‘Vekilim’ diye hitap ederken, orada bekleyen polisin sürekli aileler ile vekilin diyaloguna engel olmak istemesi dikkat çekti.
 
Yaşanan diyalog şöyle:
 
Meral: Ben de anneyim sen de babasın. Biz istiyoruz ki hiç kimse ölmesin bunun için biz mecliste her türlü konuşmayı yapıyoruz. Gelin mecliste birlikte her kapıyı çalalım, bu işin çözümünü savunalım biz sizin için bedel ödüyoruz. Dün il eşbaşkanlarımız gözaltına alındı. Niçin? Biz bu ülkede sizin yanınızdayız, sen bizim canımızsın.
 
Aile: Ama sayın vekilim bari bir telefon açsın. Nerde olduğunu bilmiyorum.
 
Meral: Ben diyorum ki biz birlikteyiz biz sizin karşınızda değiliz. O annelerde benim annem, kadınlarda benim kardeşlerimdir. Ben sizin gelmenizi istiyorum.
 
Aile: Tamam vekilim baş göz üstüne.
 
Aile: Ben oğlumdan haber almamışım.
 
Meral: Gelin hep birlikte hem mecliste hem dağdan isteyelim.
 
Aile: İsteyelim.
 
Meral: Gelin hazırız.
 
Meral: Ben sizin gibi konuşuyorum her şey için hazırız. Gelin birlikte bulalım.
 
Aile: Sizden rica ediyoruz çocuklarımızı geri getirin.