TJA kampanyası kapsamında Mersin’de buluşma

  • 20:13 25 Ekim 2020
  • Güncel
MERSİN - TJA,  “Em xwe diparêzin (Kendimizi savunuyoruz)”  kampanyası kapsamında Mersin’de kadın buluşması gerçekleştirdi.
 
Tevgera Jinên Azad (TJA) “Em Xwe Diparêzin (Kendimizi savunuyoruz)”  kampanyası kapsamında kadın buluşması gerçekleştirdi. Mersin Erdemli ilçesi mesire alanında gerçekleşen buluşmaya Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Mersin İl Eşbaşkanı Gülbahar Şöfer, HDP’li belediye meclis üyeleri, Barış Anneleri ve çok sayıda kadın katıldı.
 
‘Kampanya kadını merkeze alıyor’
 
Buluşmada konuşan HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, kadınlar olarak bir araya gelmenin yol ve yöntemlerini çeşitlendirdiklerini belirterek, kadının merkeze alındığı bir kampanya başlattıkları söyledi. TJA’nın başlattığı kampanyanın kadına yönelik şiddet, dil ve kimlik asimilasyonuna karşı olduğunu vurgulayan Fatma, kampanyanın Türkiye ve dünya çapında ses getirdiğini dile getirdi. Fatma, özsavunmamın önemine de dikkat çekti. 
 
Ardından buluşmaya katılan kadınlar türküler söyleyerek halaya durdu. Sık sık “Jin jîyan azadî” ve “Em xwe diparêzin” sloganları atan kadınlar, etkinliklerini sürdüreceklerini belirterek buluşmayı sonlandırdı.