ESP’den gözaltındakiler için sosyal medya eylemi

  • 18:23 16 Ocak 2021
  • Güncel
HABER MERKEZİ - ESP, ifadeleri alınmaya başlayan gözaltındaki 51 kişi için bu akşam saat 21.02’de sosyal medyada "@ezilenler" hashtagıyla eylem yapacaklarını duyurdu. 
 
Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP),  14 Ocak’ta İzmir merkezli 12 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan partilerinin Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, ETHA muhabiri Pınar Gayıp, HDP PM üyesi Sıtkı Güngör'ün aralarında bulunduğu 51 kişi için bu akşam saat 21.02’de sosyal medyada eylem gerçekleştirecek. 
 
ESP, eyleme için yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “14 Ocak'ta gözaltına alınan sosyalistlerin emniyet ifadeleri alınmaya başlandı. Sosyalistler devlet tarafından sokağa çıkma yasağı sürecinde hızlıca adliyeye çıkarılarak tutuklanmak isteniyor. ESP, SKM, SGDF, BEKSAV, Yeni Kapı Tiyatrosu, Etkin Haber Ajansı, Limter-İş sendikası, Kaldıraç Okurları devrimci demokratik güçlere yönelik gerçekleştirilen faşist gözaltı saldırısını gündemleştirmek ve teşhir etmek için bu akşam saat 21.02'de hashtag çalışması yapılacaktır.”
 
Saat 21.02'de başlayacak sosyal medya eyleminde kullanılacak hasthag "@ezilenler" twitter hesabından duyurulacaktır.