DTK, DBP ve HDP heyeti Siirt’te halkla buluştu

  • 14:55 20 Ocak 2021
  • Güncel
SİİRT - DTK, DBP ve HDP heyeti Kürt ulusal birliğine dair yürütülen çalışmalar kapsamında Siirt’te halkla buluştu.
 
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayandır, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkan Vekilli Meral Danış Beştaş, HDP Siirt Milletvekilli Sıdık Taş, Kürt ulusal birliğine ilişkin yürütülen çalışmalar kapsamında bugün Siirt’e geldi. Buradan Eruh ilçesine geçen Kürt siyasetçiler, ilçe merkezindeki esnafları ziyaret ederek, halkla bir araya geldi.
 
DTK, HDP, DBP heyeti, yoğun ilgisiyle karşılaştıkları esnaflarla ülkenin siyasi, ekonomik ve sosyal durumuna dair sohbet etti.  
 
Halka çalışmalara katılım çağrısı yapıldı
 
Ulusal birliğin sağlanması konusunda sürdürdükleri çalışmalar kapsamında Siirt’te 3 günlük bir programları olduğunu dile getiren DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, esnafları gerçekleştirecekleri bu programlara katılmaya davet etti. 
 
Programlarına dair bilgi veren Saliha, AKP-MHP iktidarının yoğunlaşan saldırılarının karşında ulusal birlik çalışmaları başlattıklarını dile getirdi. Diyarbakır, İstanbul, Şırnak ve Van’ın ardından Siirt’e geldiklerini söyleyen Saliha, “Kürt halkı için önemli bir yer olan Eruh’ta başladığımız programda yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Programımız yarın Kurtalan, diğer gün ise Siirt kent merkezinde gerçekleştireceğimiz ziyaretler ile devam edecek. Siirt programının ardından Batman’da 25 ile 29 Ocak tarihlerinde bir programımız olacak. Batman’daki programın kitlesel bir şekilde geçmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Bu günkü coşkuyu tüm çalışmalarımızda göreceğiz” dedi. 
 
Esnaf ziyareti ilçe halkının attıkları sloganlar ve çektikleri zılgıtlar eşliğinde HDP İlçe Örgütü binası önünde son bulurken, heyet aile ziyaretlerine başladı.