Yüksel eylemine saldıran polis 8 kişiyi gözaltına aldı

  • 18:36 12 Ocak 2018
  • Güncel

 

ANKARA - "İşimizi geri istiyoruz"  eyleminin 430'ncusu olan akşam eylemine saldıran polis 8 kişiyi darp ederek gözaltına aldı. 
 
Kanun Hükmünde Kararname(KHK) ile işinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın işlerine geri dönebilmek için başlattığı açlık grevi eylemi 310'ncu güne girdi. Nuriye'nin Yüksel Caddesi'nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde başlattığı ve kamu emekçileri tarafından sürdürülen "İşimizi geri istiyoruz" eylemi ise 430'ncu gününde devam etti. 
 
İnsan Hakları Anıtı önünde saat 18.00’da basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler, Konur Sokak'ta bir araya geldi. Sokağı kalkanları ve gözaltı aracı ile kapatan polis eylemcilerin geçişine izin vermedi. Eylemciler ise engellemelere rağmen, "Açlık grevi 310. gününde Nuriye Semih işe geri alınsın" pankartını açıp "Nuriye Semih işe geri alınsın" sloganı attı. 
 
Bu sırada saldıran polis, Veli Saçılık, Acun Karadağ, Simge Aksan, Aleyna Sert, Turgut Türksoy, Nazan Bozkurt, Abidin Sırma ve İlker Işık darp ederek gözaltına aldı.