HDP'den Van'da yapılacak olan panele çağrı

  • 15:31 11 Ocak 2019
  • Güncel
VAN - HDP Van İl Örgütü, Pazar günü  "Türkiye'nin Demokrasi Sorunu ve Dünden Bugüne Açlık Grevi" konulu panel düzenliyor. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Örgütü, "Türkiye'nin Demokrasi Sorunu ve Dünden Bugüne Açlık Grevi" konulu panel düzenliyor. 13 Ocak Pazar günü kentte bulunan Royal Düğün Salonun'da yapılacak olan panelin moderatörlüğünü yerine kayyım atanan Edremit Belediyesi Eşbaşkanı Rojbin Sevil Çetin yapacak. Panele konuşmacı olarak ise Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Bedran Öztürk, Doktor Zeki Gül, avukat Faik Özgür Erol ile Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivisti Ayşe Gökhan katılacak. 
 
Çözüm yolları tartışılacak
 
Panelin organizasyonunda yer alan HDP Van İl Yöneticisi Handan Karakoyun, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin sona ermesi için 65 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in sağlığının kritik bir aşamada olduğu belirtti. Türkiye'de demokrasiyi ve dünden bu güne süren açlık grevi tarihini anlatmak için toplanacaklarını belirten Handan, çözüm yollarını tartışacaklarını sözlerine ekledi. 
 
Panel hazırlıklarının sona erdiğini söyleyen Handan, Van halkını Pazar günü saat 12.00'da yapılacak olan panele davet etti.