Mahkemeden Müzeyyen'i katleden erkeğe: Geçmiş olsun

  • 14:58 20 Mayıs 2019
  • Hukuk
DİYARBAKIR - Dün Kayapınar’da boşanma aşamasında olduğu Müzeyyen Boylu’yu katleden, Mesut Issı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Avukatlar, mahkeme heyetinin failin sorgusuna "Hoş geldin. Geçmiş olsun” diyerek başladığını belirtti. 
 
Diyarbakır Barosu'na kayıtlı olan ve Çınar ilçesinde avukatlık yapan Müzeyyen Boylu, bir buçuk yıl önce boşanma davası açtığı doktor Mesut Issı tarafından dün katledildi. Müzeyyen’i katleden Mesut Issı’nın Diyarbakır Sulh Ceza Hakimliği’nde alınan sorgusu tamamlandı. Sorguya Rosa Kadın Derneği, İnsan Hakları Derneği Kadın Komisyonu ve Baro’nun bazı avukatları alınmazken sadece 15 avukatın katılmasına izin verildi. Sanığın duruşma salonuna çelik yelekle getirildiği ve hakimin, “Hoş geldin. Geçmiş olsun” diye sorguya başladığı avukatlarca kaydedildi.
 
Yapılan sorgudan sonra mahkeme heyeti somut delillerin var olduğunu, şüphelinin savcılık ve hakimlikte verdiği beyanın kabul ve ikrarı, adli kontrol şartının yetersiz kalacağını belirterek fail Mesut Issı'nın tutuklanmasına karar verdi.