Şule Çet davasında sanık avukatından yayın yasağı başvurusu

  • 15:03 20 Eylül 2019
  • Hukuk
ANKARA -  Sanık Çağatay Aksu ve Berk Akand tarafından bir plazanın 20'inci katından atılarak katledilen Şule Çet'in 16 Ekim'de görülecek 4'üncü duruşma öncesi sanık avukatından yayın yasağı başvurusu geldi.  
 
Bir plazanın 20'inci katında atılarak katledilen Şule Çet davasının 4'üncü duruşması 16 Ekim'de Ankara 31'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye devam edecek. Davanın sanıkları Berk Akand ve Çağatay Aksu tutuklu yargılanırken,  sanık avukatlarından Levent Ekmen duruşma öncesi yayın yasağının getirilmesi ve duruşmanın kapalı görülmesi için yazılı başvuruda bulundu.  
 
 Sanık avukatlarından Levent Ekme'nin başvurusu şöyle: “Hususları göz önünde bulundurarak ve CMK'nın 182'inci maddesi hükmünde dikkate alındığında, duruşmanın aleniliği birçok bakımdan söz konusu muhakemenin makul süre içinde gerçekleşmesi ve sağlıklı karar verebilmesinin önünde büyük bir engel olup, duruşmanın kapalı yapılmasına ve yayın yasağı getirilmesine karar verilmesini bilvekale saygılarımızla istirham ederiz.”