Nurcanı şiddete maruz bırakan erkeğin duruşması ertelendi

  • 17:19 20 Kasım 2019
  • Hukuk
MERSİN - Nurcan Altundal'a sistematik işkence uygulayan ve 2 çocuğuyla birlikte rehin alan Ali Altundal, yargılandığı davanın duruşmasında ailesini polisten korunmak için rehin aldığını iddia etti. 
 
Mersin’de Nurcan Altundal'a sistematik işkence uygulayan ve 2 çocuğuyla birlikte rehin alan Ali Altundal'ın yargılandığı davanın 2'nci duruşması Mersin 20'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlamasıyla tutuklu bulunan sanık Ali Altundal, Nurcan Altundal ile çocukları, tanıklar ve  avukatları katıldı. Kimlik tespitiyle başlayan duruşmada üzerine atılı suçlamaları reddeden sanık Ali Altundal, ailesini polisten korunmak için rehin aldığını öne sürdü. 
 
Mahkeme heyeti sanığın tutuklu halinin devamına karar verip, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için bir sonraki duruşmayı 16 Aralık’a erteledi.
 
Duruşma öncesi Mersin Kadın Platformu, Mersin Adliyesi önünde yaptıkları basın açıklamasıyla Nurcan'a destek verdi. Platform adına konuşma yapan Ceren İnan, “Bizler ölmek değil yaşamak istiyoruz” dedi.