Silah zoruyla kaçırma, tehdit, cinsel saldırı faili serbest!

  • 09:01 18 Ocak 2020
  • Hukuk
MARDİN - Nusaybin'de B.Y. adlı kadını ölüm tehdidiyle tecavüze maruz bırakan Agit Şaşmaz tutuksuz yargılanmaya devam ediyor.
 
Mardin’in Nusaybin ilçesinde 19 yaşındaki B.Y. adlı kadını ölüm tehdidiyle tecavüze maruz bırakan Agit Şaşmaz’ın yargılandığı Mardin 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tüm ifade ve şikayetlere rağmen tutuksuz yargılanmaya devam ediyor.
 
Mardin 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin talimatıyla Nusaybin 1’nci Asli Ceza Mahkemesi tarafından ifadesi alınan B.Y.’nin ifadesinde, Agit Şaşmaz tarafından hem sosyal medyada hem de fiziki olarak aylarca taciz edildiği öğrenilirken, B.Y., sanığın ailesini ve kendisini öldürmekle tehdit ettiğini dile getirdi. Olayın yaşandığı gün Agit'in bir silahla karşısına çıktığını ifade eden B.Y., "Eğer benle gelmezsen abini öldürürüm" diyerek tehdit ettiğini söyledi. 
 
'Sen ilk değilsin son da olmayacaksın'
 
B.Y.’yi silah zoruyla arabasına bindiren Agit’in “Sen ilk değilsin son da olmayacaksın" dediği ifadelerde belirtilirken, B.Y.’nin beyanlarına rağmen tutuksuz yargılanan sanık Agit Şaşmaz'ın 2015 yılında da bıçaklı saldırı suçundan cezaevine girdiği daha sonra da serbest bırakıldığı öğrenildi.
 
Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edecek davanın bir sonraki duruşması 12 Mart tarihinde görülecek