Hüseyin’i katleden erkeğin davası ertelendi

  • 17:11 23 Ocak 2020
  • Hukuk
ADIYAMAN - Adıyaman'da Hüseyin Nasrullah Çelik'i katletmekten yargılanan Abdurrahman Murat Çekiç, hakkında açılan davanın ilk duruşmasında ifade vermedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi. 
 
Adıyaman merkezde kaybolduktan 3 gün sonra 02 Ağustos 2019 tarihinde cenazesine ulaşılan 13 yaşındaki Hüseyin Nasrullah Çelik'in katil zanlısı Abdurrahman Murat Çekiç hakkında açılan davanın ilk duruşması Adıyaman 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
 
Duruşmaya sanık Murat Çekiç, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, Hüseyin’in ailesi, sanık avukatı ve İHD'den 10 olmak üzere toplamda 20 avukat duruşmada hazır bulundu. 
 
Duruşma kimlik tespiti ile başladı.
 
İddianame özetlendikten sonra sanığın avukatı mazeret bildirerek sanığın bu duruşmada ifade vermeyeceğini aktardı. Bunun üzerine söz alan Hüseyin'in ailesinin avukatları, sanığın tanık ifadelerini esas alarak savunma geliştirebileceğini belirterek, sanığın ifadesi alınmadan tanıkların da dinlenmemesi talebinde bulundu.
 
Mahkeme heyeti aile avukatlarının talebini kabul ederek, bir sonraki duruşmayı 17 Nisan tarihine erteledi.
 
Ne olmuştu?
 
Adıyaman şehir merkezinde kaybolan 13 yaşındaki Hüseyin Nasrullah Çelik'in cenazesi 2 Ağustos 2019 tarihinde kent merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Kahta ilçesi Boğazkaya köyü yakınlarındaki tarla içerisinde bulunmuştu. Çocuğun vücudunda kesici alet izleri tespit edilirken polis, Hüseyin’in en son görüldüğü yerde yaptıkları güvenlik kamera çalışmalarında çocuğun Abdurrahman Murat Çekiç isimli şahısla birlikte olduğunu tespit etmişti. Murat Çekiç, Antalya'da yakalanmış ve katliamı itiraf etmişti. Yapılan sorguda Murat Çekiç’in 13 yaşındaki Hüseyin’i katledip tarlaya bırakmasını itiraf etmesi üzerine polis Hüseyin’in cenazesine ulaşmıştı.