Ceren’i katleden erkeğe verilen ceza istinafa taşındı

  • 15:48 27 Ocak 2020
  • Hukuk
ORDU - Ceren Özdemir’i katleden Özgür Arduç hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, avukatı tarafından İstinaf Mahkemesi’ne taşındı. 
 
Ordu’da 3 Aralık 2019’da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i katleden Özgür Arduç’un 20 Ocak’ta yargılandığı davanın son duruşmasında hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, avukatı tarafından eksik inceleme yapıldığı iddiasıyla İstinaf Mahkemesi’ne taşındı. 
 
Avukatın kararın bozulması için 23 Ocak günü başvurduğu İstinaf Mahkemesi’ne verdiği dilekçede, sanık Özgür Arduç hakkında akıl sağlığı ile ilgili yeniden inceleme talebi yer almazken, verilen hükmün bozulmasına ve sanığın beraatına karar verilmesi talep edildi. 
 
Daha önce davaya katılma talebi reddedilen Ordu Barosu da İstinaf Mahkemesi’ne başvuru yaparak, davaya katılma talebinde bulundu. 
 
İstinaf Mahkemesi, sanık Özgür Arduç'un talebini kabul ederse, yargılama dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için yeniden Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek. Ancak mahkeme taleple ilgili ret kararı verirse Yargıtay'a temyiz başvurusu yapma hakkı da bulunuyor.